PODSUMOWANIE BW11

13 maja 2017 roku odbyło się pierwsze spotkanie Behance Portfolio Review Week - BW11 poświęcone tematyce wizualizacji 3D. Głównym celem spotkania było przełamanie hermetycznego charakteru rynku wizualizacji w Polsce oraz stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i przepływu wiedzy pomiędzy wszystkimi uczestnikami wydarzenia.

BW11 cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i stosunkowo szybko osiągnęło komplet słuchaczy, a na spotkanie przybyło ponad 100 gości z całej Polski. Potwierdzeniem sukcesu BW11 były liczne pozytywne opinie od gości dotyczące prezentacji jak i samej organizacji eventu. 

Skrót oraz zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć poniżej. 

 

MICHAŁ NOWAK

Michał opowiedział o swoim patrzeniu na wizualizację 3D i co w jego odczuciu wpływa na to, że wizualizacje osiągają lepszą jakość. Jego prezentacja zawierała odrobinę teorii popartej przykładami z codziennej pracy. Całość domknął prezentacją ostatnio wykonanego projektu, w kontekście wcześniej omówionych technik.

ORANGEGRAPHICS CREATIVE STUDIO

Grzegorz Wojnar, właściciel studia, opowiedział słuchaczom o budowaniu dobrych relacji z klientem. W bardzo zgrabny sposób przedstawił ogólny, ale bardzo uniwersalny system myślenia i rozmowy na linii wykonawca - klient. Opowiedział o przykładach z własnego studia, a na koniec zaprezentował projekt oraz jego ewolucję i komunikację z klientem.

  

 

MEEDO

Jacek Krupa zaprezentował czym tak naprawdę jest rozwój studia 3D i gdzie są główne wartości dobrze działającej firmy. Opowiedział o tym jak Meedo ewoluowało przez ostatnie lata, gdzie pokazały się problemy oraz dzięki jakim decyzjom udało im się rozwinąć studio. Meedo posiada 3 filie w Polsce, dzięki czemu nie zabrakło porad, jak radzić sobie z współpracą na dystans i co pomaga w codziennych problemach.

P&M STUDIO

Piotr oraz Marcin Luśnia wprowadzili słuchaczy w świat renderingu GPU. Ich prezentacja przedstawiała odrobinę historii oraz wskazała główne różnice pomiędzy pracą CPU oraz GPU. Wiele przykładów, ciekawe spostrzeżenia i duża wiedza oraz znajomość innych programów, pozwoliły w bardzo zgrabny sposób wypunktować wady i zalety wszystkich obecnych większych programów do renderingu. 

 
Chciałbym serdecznie podziękować gościom oraz wszystkim przybyłym słuchaczom za zaufanie, którym mnie obdarzyli i za ich obecność na spotkaniu BW11. To spotkanie bez zaangażowania i Waszej energii nie mogłoby by powstać i urosnąć do takiej skali. Było mi ogromnie miło poznać wszystkie osoby z którymi udało mi się porozmawiać i żałuje, że w organizacyjnym ferworze nie dla wszystkich znalazłem czas. 
Liczę, że dzięki temu spotkaniu udało Wam się dowiedzieć czegoś nowego, poznać nowe ciekawe osoby oraz dało to Wam kopa do dalszego rozwoju i pracy. Mam nadzieję, że sprostałem Waszym oczekiwaniom. Jeszcze raz dziękuję!
Michał Nowak